Na stronie profesora Krzysztofa Rybińskiego pokazał się artykuł dotyczący naszej gry EUROCASH.

Przybliżymy wam najpierw postać profesora Rybińskiego. Jest to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich ekonomistów i publicystów, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego (2004–2008). Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Pierwszy raz poznaliśmy się z profesorem na uczelni Vistula. Tam także zakupił jeden z egzemplarzy naszej gry.

W artykule wszystko zaczyna się od wyjścia profesora Rybińskiego ze swoją 12 – letnią córką do okulisty. Jak sam pisze, wizyta się przeciągała, więc poinformował ją, że będzie musiała zawitać z nim w kancelarii. Z ciekawości zapytała po co tam idzie, na co dostała odpowiedź : „założyć firmę”. Dalej padło pytanie ze strony córki : ,,A co to będzie za firma, spółka z o.o.? „

W swojej wypowiedzi pokazuje, że jego 12 – letnia córka wie już co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. I od tego się wszystko zaczyna. Pokazuje, że zamiast oglądania w telewizji programów, które tylko ,,rozmiękczają głowę” grają wspólnie w gry planszowe, w co wlicza się EUROCASH. Jak sam mówi, nasza gra powinna być w każdej szkole, powinno się w nią grać na lekcjach przedsiębiorczości. Cytując dalej wypowiedź: ,,teraz dzieci na tych lekcjach uczą się o ZUS i ilu osłów jest w Sejmie, co ma tyle wspólnego z przedsiębiorczością, co krzesło elektryczne z krzesłem”.

1907712_559204304188316_7371194380834477237_n

EUROCASH na uczelni Vistula podczas pierwszych warsztatów

Przekonuje do sprawdzenia czy sami wiemy co to jest stopa procentowa, czy potrafimy odróżnić dobrą okazję biznesową od złej, czy mamy dryg do robienia interesów w nieruchomości czy na giełdzie. Przede wszystkim zachęca, aby dzieci spróbowały. Zaznacza, że EUROCASH to polska gra, która uczy przedsiębiorczości, pokazuje, że jedni mogą zasuwać na etacie przez całe życie, w błędnym kole, a inni mogą tworzyć firmy, zarabiać i mieć inne, ciekawsze życie.

Odsyłamy do oryginalnego artykułu :

RYBINSKI.EU