Zaznacz stronę

Miliarderzy a nie milionerzy i to nie Ci, którzy posiadają duże kwoty pieniędzy w złotych a w dolarach.

Ostatnio w jednym z reportaży pokazanych w telewizji pokazano zestawienie najbogatszych ludzi świata. I tak dowiadujemy się, że łącznie na świecie miliarderów jest 2 325. Ich łączny majątek sięga ponad 7 bilionów dolarów! Patrząc na ich liczebność, można stwierdzić, że zmieściliby się w 12 autobusach przegubowych. Co do sumy ich pieniędzy śmiało można powiedzieć, że kwota ta jest niewyobrażalna. Jednak dla ułatwienia porównane zostaje to do 15 – krotności polskiego PKB.

Jak więc do tego doszli? 85% miliarderów doszło do swojej fortuny od zera, od założenia biznesu i stworzenia potęgi. Jak mówi reporter – znamy przecież

z6959040Q,W-reakcji-na-decyzje-Fed-dolar-w-ciagu-jednego-dni
historię firm ze Stanów Zjednoczonych, mamy tutaj na myśli firmy technologiczne.

Od roku 2013 na świecie jest 155 nowych miliarderów. Mimo kryzysu, który panuje na świecie oraz spowolnienia gospodarczego w strefie euro niektórym udało się osiągnąć ogromny dorobek w życiu. Dlaczego?

Z powodu taniego pieniądza, wszystkie banki centralne trzymają bardzo nisko stopy procentowe a to skłania do tego, aby inwestować. Ci, którzy mają do tego głowę i wiedzą jak to zrobić, potrafią pomnażać swoje majątki i ostatni kryzys doskonale wykorzystali do tego, aby miliardowe fortuny rozbudowywać.

 

 

 

 

Miliarderzy na świecie – gdzie ich jest najwięcej ?

Ameryka Północna – 609 osoby (o 10,3% więcej niż w poprzednich latach)

Europa – 775 osoby (o 1,2% więcej niż w poprzednich latach)

Bilski Wschód – 154 osoby (o 1,9% mniej niż w poprzednich latach)

Afryka – 40 osób ( o 4,8% mniej niż w poprzednich latach)

Ameryka Południowa – 153 osoby (o 37,7% więcej niż w poprzednich latach)

Azja – 560 osoby (o 10,2% więcej niż w poprzednich latach)

Rejon Pacyfiku – 34 osoby

Kraje z największą ilością miliarderów:

USA – 571

Chiny – 190

Wielka Brytania – 130

Niemcy – 123

Rosja – 114

Miasta z największą ilością miliarderów:

Nowy Jork – 103

Moskwa – 85

Hong Kong – 82

Londyn – 72

Pekin – 37

training

Jaki jest więc klucz do bycia miliarderem ?

Można oczywiście miliony odziedziczyć, można się dobrze ożenić, wygrać w totka, ukraść, oszukać, zrabować. Można też mieć szczęście. Na przykład posiadać od dziada pradziada kawałek pola, na którym ma właśnie powstać centrum biznesowe. Nie wiemy, czy to już kompletna lista możliwych dróg do majątku. Ale mimo wszystko można się dorobić majątku.

Tylko jak do tego dojść? Podamy parę prostych zasad, którymi należy się kierować.

Na pewno patrz przed siebie. Postaw sobie poprzeczkę wysoko i idź do celu małymi kroczkami, zdecydowanie i wytrwale. Ktoś kto miał kiedyś 25 dolarów, dziś szacuje swój majątek na 250 miliardów.

Po drugie musisz kochać to co robisz. Gdy jesteś entuzjastyczny w tym co robisz, troszczysz się też o efekty pracy. Z wypowiedzi ankietowanych milionerów wynika, że 80% z nich nie mogłoby mieć sukcesu gdyby to co robią nie było ich powołaniem.

Po trzecie bądź śmiały! Do odważnych świat należy. Bierz ryzyko. Ludzie sukcesu ponoszą najwięcej porażek ale dbają o to by móc próbować na nowo. Przeciętni ludzie nie próbują nic nowego ponieważ boją się porażki. Ludzi sukcesu nie interesuje „druga strona medalu” – skierowani są na pomyślność.

No i rozwijaj się. Gdy czegoś nie wiesz – szukaj odpowiedzi. Zaskakująco dużo sukcesów finansowych milionerzy zawdzięczają czytaniu książek o finansach. Wiedza jest potęgą.

W oparciu o : REPORTAŻ ARTYKUŁ

 

Pin It on Pinterest