Zaznacz stronę

Zwiększanie dobrobytu polskiego społeczeństwa przez edukację finansową

To bezkompromisowa misja Twórców marki EURO CASH - Edukacja Finansowa

Wierzymy, że kluczem do wszelkiego sukcesu w życiu, a w szczególności finansowego, jest rozwój osobisty i zdobywanie wiedzy poprzez ciągłą edukację. Nasze doświadczenia życiowe pozwalają nam dzisiaj dzielić się wiedza zdobywaną przez ostatnie 16 lat.

Nasza firma jest organizacją edukacyjną, co znaczy, że nie zajmujemy się sprzedażą gotowych rozwiązań czy produktów, bo cóż to za doradca, który jednocześnie jest sprzedawcą swojego produktu?

Zależy nam na przekazywaniu wiedzy w taki sposób, aby każda osoba, grająca w naszą grę czy biorąca udział w naszych szkoleniach, była w stanie sama podejmować lepsze finansowe decyzje. Chcemy być obiektywni w tym co robimy, dlatego tak wiele osób ceni sobie naszą grę i wiedzę, którą przekazujemy.

Pomysłodawcą całego projektu oraz autorem pomysłu na grę jest Bartosz Wilczek, który dzięki temu, że na swojej drodze spotkał Magdalenę Balcerzak, mógł zrealizować swoje marzenie i stworzyć narzędzie, dzięki któremu docierając do ogromnej liczby odbiorców, może wpłynąć na świadomość finansową polskiego społeczeństwa i przyczynić się do zwiększenia dobrobytu ludzkości. Przez 18 miesięcy, Bartosz i Magda pracowali nad grą, od pomysłu do koncepcji, od koncepcji do prototypu, od prototypu do pierwszego nakładu. Na pierwszy rzut oka, gra nie wygląda na bardzo skomplikowaną i można by powiedzieć, że stworzenie jej mogłoby zająć znacznie krótszy odcinek czasu. Oni też tak myśleli na początku…

Bartosz Wilczek i Magda Balcerzak

Bartosz Wilczek i Magda Balcerzak

Twórc gry i marki EURO CASH - Edukacja Finansowa

Twórcy gry EURO CASH

Kim są?
Bartosz Wilczek

Bartosz Wilczek

Twóca gry, przedsiębiorca, prezes zarządu.

Przedstawiciel ostatnich roczników wyżu demograficznego lat 80′, urodzony 4 czerwca 1984 roku, dorastał na Śląsku w Rudzie Śląskiej. Pierwszą transakcję zrobił już w wieku 14 lat, sprzedając termometry na targu oraz cegły z odzysku lokalnym działkowcom. Wyjechał za granicę tuż po ukończeniu szkoły średniej. Mieszkał 3,5 roku w Londynie, pracując w wielu firmach i na różnych stanowiskach.

Po powrocie do Polski, podjął współpracę z firmą Kopex S.A. gdzie zajmował się realizacją kontraktów zagranicznych, jako członek zespołu handlowego. Spędził ponad rok w Iranie, kilka tygodni w Indiach.

Po zakończeniu kariery w przemyśle górniczym, Bartosz rozpoczął pracę jako Product Manager w dynamicznie rozwijającej się firmie z branży oświetleniowej. Okoliczności w jakich rozstał się z ostatnią firmą w której pracował, sprawiły, że zdecydował już nigdy więcej nie pracować dla nikogo innego. Zdecydował o założeniu własnej firmy i to była decyzja, która okazała się jedną z najważniejszych decyzji jego życia.

Dzisiaj Bartosz jest współwłaścicielem i prezesem zarządu w COmanagement Sp. z o.o., która jest wydawcą gry EUROCASH, współzałożycielem Enteye Sp. z o.o. oraz Enteye Inc. (USA), prowadzi własną działalność gospodarczą, działa w obszarach edukacji, informatyki, internetu, konsultingu i szkoleń. Specjalizuje się w marketingu, sprzedaży, zarządzaniu, edukacji finansowej.

A tak mówi o grze:

„EURO CASH jest grą edukacyjną, która uczy poprzez działanie, powtarzalność i interakcję z innymi graczami, a wszystko w atmosferze świetnej zabawy. Od strony technicznej największym wyzwaniem było spójne połączenie wszystkich zmiennych w grze (a jest ich kilkanaście tysięcy) w taki sposób, żeby gra miała sens, zmienne były od siebie odpowiednio zależne tworząc prowadzący do określonych celów przebieg rozgrywki, który po osiągnięciu powoduje, że gracz świadomie i nieświadomie wyciąga odpowiednie wnioski z gry, dzięki czemu może zmieniać swoje przekonania i nawyki związane z zarabianiem pieniędzy, inwestowaniem czy prowadzeniem własnego biznesu. Taki był cel gry i cieszę się, że popularność EUROCASH oraz opinie użytkowników pokazują, że się udało.”

Ukończyła studia na kierunkach filologia angielska oraz technologia informacyjna, jest także absolwentką Pracowni Praktyk Trenerskich. Mając w głowie swój cel – polecieć na 50. urodziny w kosmos – zaczęła od 18 roku życia tworzyć kolejne biznesy. Sprawdzała swoje siły i pomysły, będąc nauczycielem angielskiego, sprzedając czeskie bąbelki dla dzieci, otwierając placówki pocztowe czy firmę kurierską. Zbudowała również sieć kilkuset dystrybutorów dla jednej z firm kosmetycznych działających w branży MLM.

Na bazie tych doświadczeń założyła firmę szkoleniową, której misją jest inspirowanie młodych ludzi i przedsiębiorców do pomnażania swojego majątku, dokonywania zmian w swoim życiu, spełniania marzeń i do tego, aby mieli odwagę żyć takim życiem, na jakie zasługują i o jakim marzą. Podczas szkoleń uczy kompetencji z zakresu komunikacji i sprzedaży, motywacji, budowania zespołu, zarządzania i edukacji finansowej. Dziś jest także wiceprezesem zarządu w jednej ze swoich spółek oraz współtwórczynią gry EUROCASH. Prywatnie uwielbia podróże, aktywny wypoczynek i koty. Codziennie udowadnia, że każda kobieta może z powodzeniem prowadzić firmę i odnosić sukcesy.

A tak wypowiada się o grze:

Magda Balcerzak

Magda Balcerzak

Twórc gry i marki EURO CASH - Edukacja Finansowa

” W grze najważniejsza dla mnie jest symulacja rzeczywistości. Nie tylko pokazanie prawdziwych schematów, które działają przy inwestowaniu w giełdę, nieruchomości, biznes tradycyjny czy MLM. Przede wszystkim to, co daję nam przewagę nad wszystkimi publikacjami na rynku , to możliwość  przeżycia i doświadczenia prawdziwych emocji towarzyszących tym transakcjom; zarówno tych nieprzyjemnych emocji towarzyszących bankructwu jak i tych może zupełnie dla Ciebie nowych które towarzyszą kiedy po raz pierwszy musisz zarządzać 10, 100 tysiącami czy kilkoma milionami złotych. Kiedy patrzę na rozemocjonowanych graczy ciesze się, że ten efekt został osiągnięty.” 

Dlaczego Edukacja Finansowa?

Dlaczego teraz?

Gra oraz wszystkie produkty szkoleniowe, zostały przygotowane przez zespół praktyków biznesu, którzy swoje schematy finansowe przenieśli na łamy gry, aby pokazać każdemu, kto chciałby to wiedzieć, że pierwszego miliona wcale nie trzeba kraść! 

Polska jest może młodym krajem kapitalistycznym, przed którym jeszcze długa do dobrobytu, to jednak nie znaczy, że w Polsce nie można zostać milionerem. Wystarczy przejrzeć listę najbogatszych Polaków za ostatni rok i zobaczymy, że w Polsce mamy nie tylko całą rzeszę milionerów, ale także miliarderów, którzy do swojego majątki doszli w jednym pokoleniu, najczęściej w ciągu 15-20 lat swojego życia, wielu jednak znacznie szybciej. Najlepszym dowodem na to, że można to zrobić, jest to, że ktoś już to zrobił. Jeśli chcesz osiągnąć wolność i niezależność finansową, znajdź kogoś kto już to osiągnął i zrób to samo co on! Proste? Niestety niekoniecznie.

Większość nas Polaków, pochodzi z domów w których rodzice, tak jak ich dziadkowie i pradziadkowie byli pracownikami, chodzili 5-6 razy w tygodniu do pracy przez około 40 lat i co miesiąc odbierali pensję za wykonaną pracę.

Potem przeszli lub przejdą niedługo na emeryturę, którą zapewnia Państwo. Problem jest taki, że najczęściej kwota emerytury stanowi jedynie 30-40% naszego średniego wynagrodzenia jakie otrzymywaliśmy przez większość życia. Oczywiście pod warunkiem, że nasz pracodawca odprowadzał za nas pełne składki z ZUS (nie dotyczy to uprzywilejowanych grup zawodowych, które są u nas ewenementem na skalę wręcz światową). Dlatego też, przejście na emeryturę, dla większości ludzi wiąże się ze znacznym obniżeniem standardu życia, często do poziomu w którym nie wystarcza na pokrycie podstawowych potrzeb. Wszyscy narzekają, rządzący politycy udają, że emerytury są wystarczające, a najmłodsze pokolenie, które wchodzi właśnie w dorosłe życie w 83% rozważa wyjazd z kraju za granicę, aby normalnie żyć.

Dlaczego mamy do czynienia z taką sytuacją?

Bo tak naprawdę nie mieliśmy od kogo nauczyć się jak zarabiać miliony, większość z nas nie miała ani rodziców, ani dziadków, którzy to wiedzieli i mogli nam tą wiedzę przekazać. Właśnie dlatego gra EURO CASH jest tak wyjątkowa.

EURO CASH uczy schematów finansowych jakich używają ludzie bogaci, poprzez pracę nad naszą inteligencją emocjonalną, która jest najważniejsza, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji finansowych. Pochodząc z ubogiego środowiska mamy nawyki ludzi ubogich, grając w tę grę możemy nauczyć się finansowych nawyków ludzi bogatych i zrozumieć co takiego innego robią, że mimo takiego samego startu jak reszta, potrafią tak efektywnie pomnażać swój majątek, inwestować w aktywa, zapewnić sobie i swoim bliskim poziom bezpieczeństwa finansowego, który dla większości z nas do tej pory był poza zasięgiem.

Firma EURO CASH nie zajmuje się sprzedażą produktów ani gotowych rozwiązań, które sprawią, iż z dnia na dzień staniesz się bogat(a)y, jedyne co zapewniamy to fundamentalna wiedza z dziedziny Inteligencji Finansowej, która pozwala osiągnąć wszystko to, czego uczy nasza gra, która jest ucieleśnieniem wszystkiego, co nasza firma sobą reprezentuje.

Pin It on Pinterest