Zaznacz stronę

Harv Eker pokazuje w jaki sposób zarządzać swoim majątkiem, by robiąc niewiele więcej niż robiłeś do tej pory zwiększać jego wartość. Opisuje to w swojej książce „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie”. Czy zastanawiałeś się jakby to było, gdybyś faktycznie mógł łatwo zastosować tą wiedzę w praktyce?

harv-eker
Pokażemy Ci dzisiaj jak łatwo możesz podnieść wartość Twojego majątku nawet o 45% w ciągu roku.

I wcale nie trzeba na to pracować długo – efekt osiągasz właściwie natychmiast! Mnóstwo informacji na ten temat znajdziesz na anglojęzycznych forach czy polskich blogach. Piszemy o tym po to, aby pokazać jak ją wykorzystać i natychmiast osiągnąć oczekiwany rezultat. Liczy się przecież najbardziej to, co wdrożymy w życie, a nie to, o czym się słyszy.

A więc co zrobić?

Po pierwsze: podziel swoje wydatki na kategorie, a każdej kategorii przypisz odpowiedni procent.

ec18n

Po drugie: rozdziału pieniędzy dokonaj tuż po ich wpływie na konto, czy to z jakiejś faktury czy po prostu z wypłaty.

Sęk w tym jak dobrać kategorie i jak je „oprocentować”. Nazywamy to METODĄ SŁOIKÓW.

Jak ona działa?

Otóż: na Twoje konto wpływa określona kwota pieniędzy, którą natychmiast dzielisz. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i sam rozliczasz się z podatków, to dobrze byłoby gdybyś przeznaczył na nie oddzielne konto i od razu przelewał tam pieniądze, które i tak nie są Twoje (oczywiście jakiś czas jeszcze można je dobrze wykorzystać). Wtedy nie będą się „mieszały” z tymi, które realnie posiadasz, które będą dalej nazywane Twoimi 100 procentami.

Zostawmy więc te podatki i zajmijmy się tymi 100%. Jak je podzielić?

Ustalmy więc 6 kategorii:

ŻYCIE / KOSZTY STAŁE – niech stanowi 55%

prosperity_jars

DŁUGOTERMINOWE OSZCZĘDZANIE- 10%

EDUKACJA 10%

PRZYJEMNOŚCI 10%

WOLNOŚĆ FINANSOWA 10%

PIENIĄDZE DLA INNYCH 5%

Ważne jest aby każda kategoria miała swoje własne konto. A skąd taki podział? Otóż udowodniono, że właśnie taki przynosi najlepsze efekty.

Pokażemy Ci to trochę jaśniej. Tak więc:

Słoik ,,życie/koszty stałe” – przeznaczasz 55% swoich wpływów na życie, czyli na jedzenie, paliwo i mnóstwo innych rzeczy pozwalających na godne życie, nie tylko egzystowanie.

Słoik ,,długoterminowe oszczędzanie” – odkładasz 10% wpływów. Są to pieniądze na tzw. Czarną godzinę, gotowe do użycia w odpowiedniej chwili. Przykładem wykorzystania konta długoterminowego oszczędzania może być następująca sytuacja: masz samochód, a samochód, jak to samochód lubi się zepsuć i to w najmniej odpowiedniej chwili. Powoduje to tzw. Zrywy finansowe, pożyczki i inne niepożądane rozwiązania. Czy nie byłoby prościej, gdybyś miał już wcześniej przygotowane pieniądze? Albo nagle wypadną Ci jakieś urodziny, imieniny. Nie musisz kombinować i narzekać, że znowu szarpnie to Twój ,,budżet”. Sięgniesz po prostu do konta oszczędzania. Proste?

Słoik ,,edukacja” – edukacja jest bardzo ważna w życiu, nie można żałować na to żadnych pieniędzy.

Słoik ,,przyjemności” – z tego konta możesz zawsze korzystać. Wyjście na pizze? Na piwo? Kino? Nigdy nie będziesz musiał przejmować się jak na to zaoszczędzić. Po prostu masz na coś ochotę? To ją spełnisz, mało tego, za każdym razem stać Cię na to!

Słoik ,,wolność finansowa” – kategoria, gdzie składasz pieniądze na budowanie kapitału na emeryturę, jakąś okazję inwestycyjną, pieniądze, któ

ec48
re wykorzystasz dopiero po bardzo długim okresie odkładania. To konto, które docelowo ma pomóc uzyskać Ci wolność.

Słoik ,,pieniądze dla innych” – innymi słowy pieniądze na cele charytatywne, ale nie tylko. Będziesz miał świadomość kwoty, jaką możesz przeznaczyć na konkretny cel, co pozwoli Ci na zaznanie finansowego spokoju, a dzięki temu lepiej się żyje.

Jak widzisz sama koncepcja metody słoików jest prosta, tu odłożysz 5%, tam 10%. Sęk jednak w tym, żeby się do niej stosować. Posiadając tylko jedno konto, nie jesteś w stanie tego osiągnąć, bo zwyczajnie kwoty się łączą i powstaje jedna kategoria na wszystko. Działa prawo Parkinsona, które mówi, że tyle ile zarabiasz tyle samo wydajesz.

Na naszych Galach Inauguracyjnych przybliżamy tę metodę, jeśli jesteś ciekaw w jaki sposób opowiadamy o tym na żywo, zachęcamy do zajrzenia w zakładkę ,,wydarzenia” i sprawdzenie, gdzie odbędą się kolejne inauguracje. Dodatkowo każdy z naszych ekspertów jest w stanie pomóc Ci, gdy zdecydujesz się działać według tych zasad. Pamiętaj się, że założenie 6 kont, nie wiąże się z żadnymi kosztami, możesz je mieć całkowicie za darmo. Zapraszamy do kontaktu i na nasze Gale!

Pin It on Pinterest