Zaznacz stronę

Poddczas największego w Polsce wydarzenia z dziedziny edukacji finansowej – Milionaire Mind Intensive w Warszawie, będzie miała miejsce oficjalna premiera pierwszej, całkowicie Polskiej gry planszowej, która przez zabawę uczy przedsiębiorczościj oraz pozytywnych nawyków finansowych. Gra EURO CASH została opracowana przez zespół blisko 100 ludzi, którzy łącznie przez 18 miesięcy pracowali z autorami nad jej stworzeniem. Bardzo ważnym elementem tej pracy, było przygotowanie gry pod kątem kształtowania inteligencji emocjonalnej i umiejętności komunikacji interpersonalnej, które w biznesie mają bardzo duże znaczenie.

Badania przeprowadzone przez McKenzie Global Institute, jedną z najbardziej renomowanych firm konsultingowych na świecie, dowiodły, iż wszystkie decyzje o zakupie danego produktu czy usługi podejmowane są w 100% na bazie emocji! Dlatego też, inteligencja emocjonalna w odniesieniu do pieniędzy ma największe znaczenie i tym samym im jest lepiej wykształcona, tym lepsze decyzje finansowe jesteśmy w stanie podejmować.

Gra planszowa EURO CASH uczy schematów jakimi posługują się ludzie, którzy należą do tej mniejszości naszego społeczeństwa, która potrafi pomnażać swój majątek w taki sposób, że im stają się starsi tym ich majątek jest więcej wart i tym samym mają coraz więcej pieniędy z których większość stanowi przycchód pasywny, a więc nie martwią się oni o emeryturę z ZUS-u czy opiekę zdrowotną z NFZ, ponieważ ich przychody stale rosną i mogą sami zapewnić sobie swoją emeryturę, lepszy standard życia czy wysokiej jakość opiekę medyczną.

Dowodem na to, że można zyskać wolność i bezpieczeństwo finansowe jest to, że ktoś już to osiągnął, a więc jest to możliwe. Gra EURO CASH powstała po to, aby pokazać jak tego dokonać! W naszym społeczeństwie mamy do czynienia z długą listą mitów i uprzedzeń dotyczących pieniędzy, bogactwa czy prowadzenia własnego biznesu: trzeba mieć plecy, znajomości, pierwszy milion trzeba ukraść, przedsiębiorcy to kombinatorzy, pieniądze szczęścia nie dają, trzeba mieć szczęście itd.

Jako twórcy gry codziennie udowadniamy, że większość z tych mitów tak naprawdę nie ma żadnego związku z rzeczywistością i na swoim przykładzie pokazujemy, że prowadzenie biznesu to coś, czego może nauczyć się każdy, bez względu na wiek, pochodzenie, wykształcenie, ilość posiadanych pieniędzy czy wiedzę.

Dlaczego wydaliśmy tę grę? Ponieważ wiemy, że pierwszy krok do wolności finansowej to wzięcie odpowiedzialności za siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli my dzisiaj, tutaj i teraz nie zdecydujemy wprowadzić zmian, to kto to zrobi? Nikt!

Wierzymy, że edukacja jest kluczem do wszelkiego postępu i tak jak w XXw. ludzkości udało się prawie całkowicie wyeliminować nieumiejętność czytania i pisania w krajach rozwiniętych, tak w XXIw. dzięki edukacji finansowej możemy wyeliminować nieumiejętność zarządzania i pomnażania własnego majątku, tak aby zapewnić sobie wolność i bezpieczeństwo finansowe.

Zmieniły się czasy, zmieniły się zasady, muszą zmienić się nasze schematy działania, przekonania i umiejętności finansowe, od niedawna żyjemy przecież w epoce informacyjnej, a ta jest bardzo różna od epoki przemysłowej w której stara dobra rada: ucz się dobrze i znajdź stałą, dobrze płatną pracę, nie jest już aktualna.

Pin It on Pinterest